Home   slice   Nakladače   »   Séria 400
Potrebujete poradiť?  Kontaktujte nás!
avant 400 main

AVANT Séria 400

Ľahký a ekonomický pracant

  • Výborný stroj pre menšie farmy, chovateľov koní, na údržbu vlastného pozemku
  • K dispozícii je široká ponuka pracovného príslušenstva pre rôznorodú prácu
  • Teleskopické rameno je voliteľná výbava
  • Jednoduchý stroj na obsluhu, vďaka hydrostatickému pohonu a stredovému otočnému kĺbu
  • Možnosť vybavenia kabínou  L

Technické údaje

Technická špecifikácia - Avant 423

Zdvižná kapacita nosnosť 550 kg
Výkon motora výkon motora 22.0 hp diesel
Výška zdvihu výška zdvihu 2.8 m
Rýchlosť rýchlosť 12 km/h

Technické údaje

Dĺžka

2195 mm

Šírka (štandardné kolesá)

1050 mm

Výška

1980 mm

Hmotnosť

1030-1080 kg

Štandardný rozmer kolies

23x8.50-12“ TR/trávnik

Pohon

hydrostatický

Ťažná sila

700 kp

Rýchlosť pojazdu

12 km/h

Prídavná hyraulika, prietok oleja/tlak

34 l/min 185 bar

Chladič hydraulického oleja

štandard

Polomer otáčania vnútorný/vonkajší

880/1970 mm

Max. výška zdvihu teleskopického ramena

2750 mm

Hranica prevrátenia

550 kg

Typ motora

Kubota D902

Výkon spaľovacieho motora

16 kW (22 HP)

Palivo

Diesel

Šírka

Rozmer kolies

dezén pneu

šírka

5 x 10

traktor

990 mm

23 x 8.50 – 12

traktor/trávnik

1050 mm

23 x 10.50 – 12 traktor/trávnik 1095 mm
avant 420 product measurements 1
avant 420 product measurements 2

Vlastnosti

Bezpečnosť

Vynikajúci výhľad

Stabilita

Bezpečnostný rám ROPS a systém bezpečnostnej strechy FOPS ako štandardná výbava

Senzor preťaženia

Ekonomika prevádzky

Jeden stroj na všetky práce

Nízke prevádzkové náklady

Nízke nároky na údržbu

Kompaktná a zároveň robustná konštrukcia

Dostatočný výkon na pojazd ako aj pohon pracovného náradia

Vlastnosti stroja v presnom pomere

Najvýhodnejší kĺbový naftový nakladač z rodiny AVANT

Univerzálnosť

Kabína - doplnková výbava

L

Efektivita práce

Teleskopické rameno

Pripojenie prídavných zariadení

Jednoduchá obsluha

Rýchlosť

Univerzálnosť

Viac ako 100 druhov prídavných zariadení AVANT

Celoročná využiteľnosť

Kompaktný nakladač

Šetrný na podložie a trávnik

Bezpečnosť

Vynikajúci výhľad

Pri vývoji všetkých sérii AVANT bol vždy kladený veľký dôraz na vynikajúci výhľad obsluhy stroja. Obsluha stroja musí vidieť celý stroj, odpredu až po koniec a samozrejme obe strany. Toto pravidlo platí rovnako pre stroje s kabínou ako aj s bezpečnostnými rámami.
Kabína stroja, ktorá je umiestnená v prednej časti má významnú úlohu pre celkový výhľad obsluhy. Umiestnenie kabíny zabezpečuje dokonalý výhľad na prídavné zariadenia počas práce. Je prirodzené, že najlepšie výsledky práce sa dosahujú vtedy, keď je pracovné náradie pod plnou kontrolou obsluhy.
Tretí veľmi dôležitý faktor, ktorý ovplyvňuje výhľad, je excentrické umiestnenie teleskopického ramena. Samotné teleskopické rameno je umiestnené mimo stredovú os stroja a vďaka tomu je výhľad obsluhy vpred dokonalý pri akejkoľvek polohe ramena.

700 properties safety visibility

Stabilita

Všetky modely série AVANT 400 sú v strede rámu vybavené pevným otočným kĺbom. Tento prvok je veľmi dôležitý pre dosiahnutie maximálnej stability stroja v akejkoľvek situácii. Okrem robustného stredového kĺbu, celkovej stabilite stroja pomáha aj veľmi nízko položené ťažisko, čo taktiež zvyšuje stabilitu stroja.

Bezpečnostný rám

Všetky modely série AVANT 400 sú štandardne vybavené bezpečnostným rámom ROPS a systémom bezpečnostnej strechy FOPS.

Avant 600 700 properties safety 1

Senzor preťaženia

K možnosti vybavenia všetkých modelov série AVANT 400 patrí senzor preťaženia, ktorý zvukovou signalizáciou upozorňuje obsluhu vždy, keď sa zadné kolesá začínajú zdvíhať od podložky. Toto preventívne varovanie dáva obsluhe dostatok času na reakciu predtým, ako by sa stroj stal nestabilným

Avant 600 700 properties safety 2

Ekonomika prevádzky

Jeden stroj na všetky práce

S viac ako 100 druhmi prídavných zariadení je AVANT nakladač veľmi flexibilný. Výmena je veľmi rýchla a jednoduchá a tým môže stroj vykonať veľké množstvo rôznych druhov prác. Takže, jedným strojom môžete vykonávať množstvo rôznych druhov prác iba jednoduchou a rýchlou výmenou prídavného zariadenia pripojeného k stroju.

700 properties economy one machine many purposes

Nízke prevádzkové náklady

Kompaktný a kĺbový nakladač AVANT série 400 spotrebuje pozoruhodne málo paliva a pri bežnom použití je možné dosiahnuť spotrebu pod 2 l / MH (motohodinu). Vzhľadom na konštrukciu kĺbového nakladača je taktiež minimálne opotrebovanie pneumatík.

Nízke nároky na údržbu

700 properties economy minor maintenance

Jednoduchá a transparentná konštrukcia stroja a vysoko kvalitné komponenty použité k výrobe stroja výrazne znižujú následnú potrebu na jeho údržbu. Malé množstvo elektroniky a použitie osvedčených a najkvalitnejších komponentov pri jeho výrobe zabezpečujú nízke nároky na údržbu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompaktná a zároveň robustná konštrukcia

Nakladače AVANT boli testované v mrazivých podmienkach Antarktídy, rovnako tak aj v horúcich podmienkach stredného východu. Ťažko získané skúsenosti a testy pri  všetkých druhoch poveternostných podmienok zabezpečili, aby nakladač AVANT vydržal rôzne ťažké poveternostné podmienky pri plnom pracovnom zaťažení vo všetkých pracovných odvetviach.

700 properties economy compact strong structure

Dostatočný výkon na pojazd ako aj pohon pracovného náradia

Vlastnosti stroja v presnom pomere

Napriek kompaktnej veľkosti a malej hmotnosti série 400, jej kapacita zdvihu je pozoruhodná. Presahuje viac ako 50 %, vzhľadom k hmotnosť samotného stroja. Polomer otáčania nakladača je menší ako dva metre, takže prakticky sa otáča skoro na mieste. S doplnkovou výbavou je možné stroj vybaviť teleskopickým ramenom a pri jeho veľmi kompaktných rozmeroch tak dosiahnuť výšku zdvihu až 2,8 metra.

Najvýhodnejší kĺbový naftový nakladač z rodiny AVANT

Model AVANT 420 je najvýhodnejší a najmenší variant nakladačov, ktoré majú vznetový motor zo sérií AVANT. Maximálna rýchlosť pojazdu AVANT série 400 je 12 km / h. K dispozícií je tiež model AVANT 419, ktorý je najväčším benzínom poháňaným nakladačom z rodiny AVANT.

 

Univerzálnosť

AVANT séria 400 má veľmi kompaktné rozmery a ľahkú ovládateľnosť a to robí tento stroj veľmi všestranným pre rôzne druhy prác a pracovné miesta. Jeho dostatočný výkon a široká škála možností pripojenia prídavných zariadení zaručuje jeho celoročné využitie. AVANT série 400 je dostačujúci pre pripojenie takmer všetkých prídavných zariadení AVANT. Nakladač je štandardne vybavený bezpečnostným rámom ROPS a systémom bezpečnostnej strechy FOPS.

Kabínou L je možné vybaviť nakladač z doplnkovej výbavy. Servisné body a miesta údržby sú ľahko prístupné. 

Kabína - doplnková výbava

Nakladače AVANT sú štandardne vybavené certifikovanými, bezpečnostnými systémami rámu ROPS a systémom bezpečnostnej strechy FOPS s tónovaným plexisklom. Okrem tejto štandardnej výbavy je možné modely série 400 vybaviť AVANT kabínou L.

700 properties cabin L

AVANT kabína  L

AVANT kabína L je ekonomicky výhodná voľba v prípadoch, ak obsluha stroja potrebuje ochranu proti dažďu, vetru a snehu. AVANT kabína L výrazne zvyšuje komfort obsluhy a podstatne zlepšuje pracovné podmienky.  Tento typ kabíny sa montuje na štandardný rám ROPS, ktorý súčasne zaručuje maximálnu bezpečnosť obsluhy. AVANT kabína L pozostáva z čelného skla so stieračom, zo zadného skla a z bočného skla na pravej strane.

Efektivita práce

Teleskopické rameno

Nakladače AVANT sú už dlhú dobu známe svojím originálnym teleskopickým ramenom. Toto výnimočné rameno umožňuje udržať celkové rozmery stroja na veľmi kompaktnej úrovni a pri tom dosahovať veľkú zdvihovú kapacitu. Ak je teleskopické rameno zasunuté, môže zdvíhať veľké hmotnosti a pri vysunutom teleskopickom ramene má stroj dosah na veľkú výšku.

Avant 700 properties lift1

Avant 700 properties lift2

Pripojenie prídavných zariadení

AVANT systém pripojenia prídavných zariadení upínacou doskou umožňuje rýchly a jednoduchý spôsob pripojenia. Tento mechanický spôsob pripojenia v podstate pracuje poloautomaticky. Znamená to, že prídavné zariadenia môžu byť na stroj pripojené priamo z miesta obsluhy tak, že sa upínacia doska stroja preklopí do zadnej polohy a automaticky sa aktivuje zaisťovací mechanizmus.

V doplnkovej výbave je tiež k dispozícií upínacia doska s hydraulickým ovládaním upínania prídavných zariadení z miesta obsluhy, kde je možné odpojiť alebo pripojiť prídavné zariadenia bez opustenia kabíny obsluhou.  

Hydraulický multikonektor systém AVANT k pripojeniu hydraulických hadíc prídavných zariadení je najpokročilejší na trhu. Veľmi ľahké pripájanie a odpájanie hydraulických hadíc prídavných zariadení AVANT je možné pri chode spaľovacieho motora, alebo pri plnom tlaku prídavnej hydrauliky. AVANT multikonektor pracuje vo všetkých situáciách a ďalšou výhodou je, že obsluha nemôže zapojiť nesprávne hadice prídavných zariadení a pri pripájaní a odpájaní nedochádza k žiadnemu úniku hydraulického oleja.

Jednoduchá obsluha

Kĺbové nakladače AVANT je veľmi ľahké sa naučiť ovládať. Nakladač sa riadi pomocou ergonomického volantu a pojazd vpred a vzad sa ovláda dvoma samostatnými pedálmi. Kompaktné rozmery stroja uľahčujú ovládanie, pretože obsluha vidí celý stroj a prídavné zariadenia zo sedadla obsluhy. Dokonca aj keď nemáte žiadne predchádzajúce skúsenosti s obsluhou a ovládaním strojov AVANT, získate ich len za pár hodín praxe.

700 properties safety drivability

Rýchlosť

Rýchlosť pojazdu série AVANT 400 je až 12 km / h, čo je dostatočné pri práci v menších mestách a obciach alebo stavenisku a farmách.

Univerzálnosť

Viac ako 100 druhov prídavných zariadení AVANT

AVANT prídavné zariadenia boli navrhnuté tak, aby pracovali ako rovnocenný partner nakladača AVANT, na základe týchto zásad:

Kompatibilita

Najlepšiu kombináciu stroja a prídavného zariadenia je možné dosiahnuť len vtedy, ak je použitý vhodný nakladač AVANT a k nemu je pripojené prídavné zariadenie, ktoré je špeciálne určené pre tento stroj. Rozmery prídavných zariadení, výkony a prietok prídavnej hydrauliky a ďalšie funkcie sú v dokonalej rovnováhe stroja a prídavného zariadenia.

Výkon

Na efektívnosť práce prídavných zariadení AVANT s nakladačom je kladený veľký dôraz. Všetky prídavné zariadenia boli navrhnuté tak, aby zabezpečovali maximálny výkon v kombinácií nakladač a prídavné zariadenie.

Odolnosť

Prídavné zariadenia AVANT sú určené na ťažkú a nepretržitú profesionálnu prácu.

Bezpečnosť

 Zvláštna pozornosť je venovaná bezpečnostným prvkom a dizajnu prídavných zariadení v oblasti bezpečnosti práce.

Celoročná využiteľnosť

Nakladače AVANT a prídavné zariadenia boli navrhované na celoročné využitie. Možnosti konštrukčných riešení a doplnkových výbav boli vykonávané tak, aby nakladače boli použiteľné v chladnom zimnom období, ale aj pri vysokých teplotách v lete. Vlastnosti nakladačov AVANT sú preto veľmi univerzálne pre celoročné použitie. Široká škála prídavných zariadení zaistí, že stroj bude využitý po celú dobu v roku pri rôznych druhoch prác.

Kompaktný nakladač

Mininakladač neznamená vždy aj nízky výkon. V porovnaní s ostatnými nakladačmi s približne rovnakými výkonmi majú kĺbové nakladače AVANT podstatne menšie rozmery. To umožňuje obsluhe vynikajúci výhľad zo stroja aj pri práci v stiesnených priestoroch. Pri práci na tomto kompaktnom nakladači máte naozaj pocit, že máte pod kontrolou stroj, prídavné zariadenie a okolie pri rôznych pracovných podmienkach.

Šetrný na podložie a trávnik

Ľahký stroj v kombinácií s konštrukciou stredového otočného kĺbu mu umožňuje pohybovať sa po mäkkom podloží a trávniku bez jeho poškodenia. To ušetrí veľa času a práce, ktoré by bolo nutné vynaložiť na opravu a úpravu terénu po práci. Táto vlastnosť nakladača AVANT ho predurčuje na účinné a šetrné kosenie trávnikov.

700 properties versatility gentle lawnmower

Kontaktný formulár