Home   slice   Novinky   »   Nový OPTIDRIVE
Potrebujete poradiť?  Kontaktujte nás!

Nový OPTIDRIVE

12. máj 2017
OPTIDRIVE

Nový OPTIDRIVE

  • o 10% lepší výkon nakladača
  • o 60% menej hydraulických spojení 
  • o 20% menej hadíc

Nový systém OPTIDRIVE vyvinutý spoločnosťou AVANT

Spoločnosť AVANT vyvinula nové, inovatívne riešenie na zlepšenie výkonnosti pohonného okruhu v nakladačoch AVANT.

Pohonný systém v nakladačoch AVANT pozostáva z hydraulického čerpadla s variabilným posunom, štyroch hydraulických pohonných motorov a niekoľkých ventilov, ktoré sú spojené s hydraulickými hadicami a príslušenstvom. Tento systém, v ktorom sa hnací výkon prenáša z motora (elektromotora pri sérii AVANT e) na kolesá pomocou hydraulického oleja, sa často označuje ako obvod pohonu. Namiesto klasických mechanických náprav AVANT používa konštrukciu, v ktorej sú štyri samostatné hydraulické pohonné motory, každý jeden uložený v kolese nakladača.

Spoločnosť AVANT bola prvým výrobcom, ktorý navrhol a využil takýto systém v kompaktnom nakladači. Tento systém sa ukázal byť veľmi efektívnym, ponúka veľký výkon a zároveň umožňuje veľmi kompaktný dizajn nakladačov pri zachovaní extrémne nízkeho ťažiska, čo je dôležitá súčasť veľkej stability nakladačov AVANT.

Prostredníctvom výskumu a vývoja spoločnosť AVANT teraz tento systém zlepšila inovatívnym spôsobom. Ak hydraulický olej prúdi pri vysokom prietoku v pohonnom okruhu - v hydraulických hadiciach, armatúrach, motoroch a ventiloch - odpor v tomto okruhu ohrieva hydraulický olej. Čím početnejšie sú hadice a dlhší je okruh, tým rýchlejšie sa olej zahrieva, čo znamená, že všetko generované teplo v systéme spotrebúva časť výkonu spaľovacieho motora (elektromotora pri sérii AVANT e) neefektívne. Vedie to taktiež k vyššej spotrebe paliva a menšiemu výkonu motora pre konkrétnu prácu s nakladačom.

V novom systéme OPTIDRIVE bolo množstvo hydraulických hadíc a súčiastok hydraulického pohonu radikálne zredukované a optimalizované, odkiaľ pochádza aj názov OPTIDRIVE™.  Nový model Optidrive ™ je štandardným prvkom výbavy v sérií AVANT 700, a neskôr budú ním vybavené aj série 600 a 500.

Výhody nového Optidrive 

O 10% lepší výkon nakladača. Optidrive ™ znižuje straty v systéme až o 1,5 kW, čo predstavuje zhruba 10% celkového výkonu použitého systému pohonu.

O 60% menej hydraulických spojení. K dispozícii sú väčšie uhly hydraulických tvaroviek a potrubí ako 90 stupňov ( T tvarovky, pravouhlé ), ktoré sú pre hydraulický prietok menej optimálne.

O 20% menej hadíc. Na jednom hydraulickom bloku sú namontované viaceré ventily.

Menej tvorby tepla pri prietoku oleja. V Optidrive ™ je množstvo preplachovacieho oleja v pohonových motoroch 5 krát väčšie v porovnaní so starým systémom, čo poskytuje oveľa lepšie chladenie hnacieho obvodu.

Parkovacia brzda zadných kolies. Aby ste dosiahli čo najlepšiu priľnavosť pri všetkých záťažových a terénnych situáciách, parkovacia brzda v Optidrive ™ je umiestnená v zadných kolesách nakladača.

Menej vibrácií a hluku motora. Optidrive ™ má tiež vplyv na hmotnosť a vyváženosť sústavy motora a čerpadla na nakladači. Zmenené rozloženie hmotnosti viedlo tiež k vývoju nových držiakov motora (tlmiče vibrácií), ktoré sú optimalizované na nové zaťaženie a vyváženie sústavy. Táto optimalizácia viedla k zníženiu celkových vibrácií nakladačov radu 700. Je to zvlášť pozoruhodné v hladine hluku vnútri kabíny LX a DLX. Nové väčšie držiaky motora redukujú vibrácie o 50% pri nakladačoch  AVANT 745 a 750 a o 37% pri nakladačoch AVANT 755i a 760i.

Lepší hydraulický konektorový systém. Optidrive ™ má nový systém montáže hydraulických armatúr a fittingov -  Parker EO3 vo všetkých vysokotlakových hadiciach a armatúrach. Tento nový systém obsahuje číselník, ktorý jasne zobrazuje požadovaný krútiaci moment, ku ktorému musí byť hydraulická armatúra utiahnutá. Taktiež menej hydraulických tvaroviek a menší počet hadíc zabezpečuje menší možný počet úniku hydraulického oleja.

Zlepšené servisovanie. Menší počet hydraulických pripojení, nový systém montáže a väčší priestor na prácu v priestore motora a predných hydraulických motorov poskytli lepšie skúsenosti so servisom. Optidrive ™ má centralizovaný systém ventilov, ktorý zhromažďuje všetky ventily pohonného okruhu do jedného ventilového bloku umiestneného v prednom ráme nakladača.

Nechajte si vypracovať cenovú ponuku!

 

OPTI3OPTI2

Kontaktný formulár